Kategoria Technologii: Odzież

Termotransfer

Sublimacja

Sublimacja

Sublimacja polega na przeniesieniu wzoru z papieru sublimacyjnego na materiał za pomocą ciepła i podciśnienia.

Sublimacja to metoda znakowania polegająca na przeniesieniu wzoru ze specjalnego papieru na materiał za pomocą ciepła i podciśnienia. Do wykonania wydruku tą techniką potrzebna jest specjalna drukarka sublimacyjna, papier sublimacyjny, folia transferowa oraz prasa termotransferowa. Druk metodą sublimacji naniesiony może zostać na wszelkiego rodzaju odzież, a także na gadżety reklamowe, typu podkładka pod myszkę, smycz czy kubki.

Jak przebiega proces drukowania poprzez sublimację?

Ten rodzaj znakowania zalicza się do technologii termotransferowych, czyli takich, które wykorzystują wysoką temperaturę. Zanim jednak dojdzie do przeniesienia wybranego lub dostarczonego przez Klienta wzoru na materiał, konieczne jest opracowanie i zapisanie w odpowiednim formacje grafiki, która następnie trafi do drukarki sublimacyjnej.

Grafika jest najpierw drukowana na specjalnym papierze sublimacyjnym przy użyciu dedykowanego atramentu. Papier jest następnie nakładany na materiał i przykrywany folią transferową. Kolejny krok to nagrzanie prasy termotransferowej do temperatury uzależnionej od typu, jakości i składu odzieży. Po ustawieniu tych parametrów następuje odpowiedni docisk wydrukowanej grafiki do materiału i zgrzanie.

W ostatnim etapie materiał jest studzony. Tak naniesiona grafika jest bardzo trwała i nie kruszy się nawet po wielokrotnym praniu. Wydruki sublimacyjne są również odporne na czynniki atmosferyczne, bezwonne i ekologiczne. Dodatkowe zalety tej metody znakowania to doskonałe odzwierciedlenie wielokolorowych projektów, przepuszczalność powietrza i niewyczuwalność w dotyku.

Siłownia centerfit
Flex
flex
Flex

Nie zwlekaj, czekamy na Ciebie

Dobierz najlepsze rozwiązanie i pozwól się zauważyć.

Haft komputerowy

Haft komputerowy

Haft komputerowy, czyli technika premium

Haft komputerowy to metoda znakowania klasy premium. Jest to bardzo efektowna technika ozdabiania odzieży, która dedykowana jest wymagającym Klientom, ceniącym sobie wysoką jakość i nienaganną estetykę. Ten rodzaj znakowania można wykonywać na wielu różnych nośnikach: plecakach, koszulkach, czapkach, bluzach, drelichach, opaskach, torbach, ręcznikach itp.

Jak wygląda tworzenie znakowania haftem komputerowym?

Metoda ta polega na wykonywaniu haftu, jednak nie przez człowieka, lecz przez bardzo precyzyjną i szybką maszynę hafciarską, tzw. hafciarkę, która jest sterowana przez komputer. Opracowany wraz z Klientem wzór, który ma być naniesiony na zamówione przez niego materiały, jest na pierwszym etapie procesu rozdzielany na warstwy odpowiadające poszczególnym kolorom.

Flex

Nie zwlekaj, czekamy na Ciebie

Dobierz najlepsze rozwiązanie i pozwól się zauważyć.

Druk DTG

Druk DTG

Druk DTG (Direct to Garment). Bezpośrednie drukowanie wzoru na tkaninę.

Druk DTG (Direct to Garment) to metoda nadruku bezpośredniego, która wykonywana jest przy pomocy drukarki DTG i specjalnych tusze dedykowanych do tego typu drukarek. Dzięki znakowaniu techniką DTG możliwe jest ozdobienie zarówno odzieży bawełnianej, tj.: koszulek, bluz, topów, czapek, jak również produktach z lekką domieszką poliestru lub innych materiałów (nie więcej niż 20%), np. toreb, plecaków, saszetek.

Co jest niezbędne do wykonania znakowania przy pomocy druku DTG?

Wybrane kolory tuszów są podgrzewane w drukarce DTG, a następnie konfigurowane są parametry sprzętu, które pozwolą idealnie odwzorować projekt. Na płycie drukarki umieszczony zostaje materiał, na którym zostanie wydrukowany wzór. Po uruchomieniu procesu drukowania wystarczy jedynie poczekać na gotowy do użycia, oznakowany produkt.

Niewątpliwie największym plusem tej metody znakowania jest nieograniczona liczba kolorów, które mogą tworzyć grafikę. Druk DTG charakteryzuje również bardzo duża dokładność odwzorowania kolorów, trwałość nadruków i możliwość znakowania na szwach czy ściągaczach odzieży. Sam proces znakowania tą techniką jest przyjazny dla środowiska i dość szybki (nie wliczając przygotowania grafiki i zaprogramowania drukarki)

Flex

Nie zwlekaj, czekamy na Ciebie

Dobierz najlepsze rozwiązanie i pozwól się zauważyć.

Flex i Flock

Folie flex i flock

Folia Flex i Flock. Wysoka jakość i wytrzymałość nadruków.

Znakowanie przy pomocy folii Flex lub Flock gwarantuje wysoką jakość i wytrzymałość nadruków. Obie folie są trwałe i odporne na blaknięcie, jednak folia Flex jest nieco bardziej wytrzymała od foli Flock. Wybór odpowiedniej metody zależy od rodzaju znakowania oraz oczekiwań Klienta w kwestii trwałości i wyglądu. Te techniki wybiera się przeważnie do zdobienia odzieży i tekstyliów – zarówno tkanin naturalnych, jak i syntetycznych.

Kiedy wybrać folię Flex, a w jakich przypadkach folię Flock?

Obie metody znakowania wykonywane są w podobny sposób. Proces ten polega na wycięciu przez ploter tnący w folii grafiki, która ma zostać naniesiona na materiał, a następnie zgrzanie ze sobą powstałego szablonu i tkaniny przy pomocy rozgrzanej prasy termotransferowej. Folią można pokryć dowolnych obszar materiału, dzięki czemu możliwe jest drukowanie nawet bardzo dużych grafik.

Flex to elastyczna folia, która jest wykonana z wielowarstwowego tworzywa sztucznego. Jest stosowana do drukowania wzorów lub napisów, które muszą być elastyczne i rozciągliwe, takie jak np. logo na koszulce sportowej. Folia Flex jest gładka, przyjemna w dotyku i bardzo cienka, a przy tym odporna na ścieranie, blaknięcie i rozdarcia, dzięki czemu jest trwała i pracuje wraz z tkaniną.

dzien babci i dziadka koszulka
Flex
Dzień babci i dziadka
Flex

Nie zwlekaj, czekamy na Ciebie

Dobierz najlepsze rozwiązanie i pozwól się zauważyć.

Sitodruk

Sitodruk

Sitodruk

Sitodruk, jak sama nazwa mówi, nanosimy farbę przez sito na tkaninę.

Sitodruk to technika, która polega na nanoszeniu farby na tkaninę przez sito. W tym celu używamy specjalnej siatki drukarskiej, ramy do sitodruku i farb drukarskich. Metodę tę wykorzystujemy najczęściej do znakowania odzieży, np. koszulek lub uniformów firmowych, jednak można ją stosować również do nanoszenia wzorów na takie materiały, jak drewno, plastik, PCV, folia, karton czy metal.

Na czym polega proces wykonywania sitodruku?

Pierwszy etap naszych prac to przygotowanie grafiki, którą zamówił nasz Klient. Grafika jest następnie rozdzielana na osobne warstwy w poszczególnych kolorach. Każda z tych warstw jest drukowana na oddzielnej folii, a sita są naświetlane.

W dalszej kolejności ustawiamy na karuzeli ustawiamy sita w odpowiedniej kolejności, zachowując przy tym dokładność do 0,3 mm. Kolejny krok to nałożenie farb. Rakiel pod odpowiednim naciskiem przesuwa się po sicie wciskając farbę na tkaninę, która następnie trafia do wygrzania. Proces ten jest powtarzany przy każdym kolorze.

Flex

Nie zwlekaj, czekamy na Ciebie

Dobierz najlepsze rozwiązanie i pozwól się zauważyć.