Druk DTG

Druk DTG (Direct to Garment). Bezpośrednie drukowanie wzoru na tkaninę.

Druk DTG (Direct to Garment) to metoda nadruku bezpośredniego, która wykonywana jest przy pomocy drukarki DTG i specjalnych tusze dedykowanych do tego typu drukarek. Dzięki znakowaniu techniką DTG możliwe jest ozdobienie zarówno odzieży bawełnianej, tj.: koszulek, bluz, topów, czapek, jak również produktach z lekką domieszką poliestru lub innych materiałów (nie więcej niż 20%), np. toreb, plecaków, saszetek.

Co jest niezbędne do wykonania znakowania przy pomocy druku DTG?

Wybrane kolory tuszów są podgrzewane w drukarce DTG, a następnie konfigurowane są parametry sprzętu, które pozwolą idealnie odwzorować projekt. Na płycie drukarki umieszczony zostaje materiał, na którym zostanie wydrukowany wzór. Po uruchomieniu procesu drukowania wystarczy jedynie poczekać na gotowy do użycia, oznakowany produkt.

Niewątpliwie największym plusem tej metody znakowania jest nieograniczona liczba kolorów, które mogą tworzyć grafikę. Druk DTG charakteryzuje również bardzo duża dokładność odwzorowania kolorów, trwałość nadruków i możliwość znakowania na szwach czy ściągaczach odzieży. Sam proces znakowania tą techniką jest przyjazny dla środowiska i dość szybki (nie wliczając przygotowania grafiki i zaprogramowania drukarki)

Flex

Nie zwlekaj, czekamy na Ciebie

Dobierz najlepsze rozwiązanie i pozwól się zauważyć.