Sublimacja

Sublimacja polega na przeniesieniu wzoru z papieru sublimacyjnego na materiał za pomocą ciepła i podciśnienia.

Sublimacja to metoda znakowania polegająca na przeniesieniu wzoru ze specjalnego papieru na materiał za pomocą ciepła i podciśnienia. Do wykonania wydruku tą techniką potrzebna jest specjalna drukarka sublimacyjna, papier sublimacyjny, folia transferowa oraz prasa termotransferowa. Druk metodą sublimacji naniesiony może zostać na wszelkiego rodzaju odzież, a także na gadżety reklamowe, typu podkładka pod myszkę, smycz czy kubki.

Jak przebiega proces drukowania poprzez sublimację?

Ten rodzaj znakowania zalicza się do technologii termotransferowych, czyli takich, które wykorzystują wysoką temperaturę. Zanim jednak dojdzie do przeniesienia wybranego lub dostarczonego przez Klienta wzoru na materiał, konieczne jest opracowanie i zapisanie w odpowiednim formacje grafiki, która następnie trafi do drukarki sublimacyjnej.

Grafika jest najpierw drukowana na specjalnym papierze sublimacyjnym przy użyciu dedykowanego atramentu. Papier jest następnie nakładany na materiał i przykrywany folią transferową. Kolejny krok to nagrzanie prasy termotransferowej do temperatury uzależnionej od typu, jakości i składu odzieży. Po ustawieniu tych parametrów następuje odpowiedni docisk wydrukowanej grafiki do materiału i zgrzanie.

W ostatnim etapie materiał jest studzony. Tak naniesiona grafika jest bardzo trwała i nie kruszy się nawet po wielokrotnym praniu. Wydruki sublimacyjne są również odporne na czynniki atmosferyczne, bezwonne i ekologiczne. Dodatkowe zalety tej metody znakowania to doskonałe odzwierciedlenie wielokolorowych projektów, przepuszczalność powietrza i niewyczuwalność w dotyku.

Siłownia centerfit
Flex
flex
Flex

Nie zwlekaj, czekamy na Ciebie

Dobierz najlepsze rozwiązanie i pozwól się zauważyć.